ANDY FLETCHER

Član popularne zasedbe Depeche Mode,se v zadnjih parih letih ob vlogi klaviaturista, pojavlja tudi v vlogi didžeja in menadžerja. Za sabo šteje petindvajsetletno kariero v glasbeni industriji, zato ga lahko uvrstimo med ustanovitelje današnjih modernih elektronskih zvokov.

Po izidu enajstega zapovrstnega albuma Exciter, skupine Depeche Mode, se je Andy, tako kot drugi člani skupine odločil, da se po končani turneji posveti drugim stvarem. Kljub temu bo ostal še vedno zvest skupini, le da bo tokrat nekoliko več časa namenjal didžejevstvu, ustanovitvi založbe in menadžerstvu. S temi cilji se je Andy podal novim zmagam naproti in kaj kmalu spoznal nekdanji članici skupine Technique, Kate in Sarah, s katerima začne sodelovati, to pa je pomenilo rojstvo skupine The Client. Po končanih demo posnetkih, Andy poskuša prepričati lastnika založbe Mute Records ,Daniela Millerja, k podpisu pogodbe za izdajo novo nastalih glasbenih produkcij. Čeprav sta bila prijatelja že precej časa, saj sta se spoznala ob podpisu prve pogodbe z Depeche Modi leta "81, Daniel zavrača Andyjev zahtev in mu svetuje, da ustanovi svojo založbo.

Po tej veliki odločitvi za Andyja, v zgodnjem obdobju leta 2

2, nastane založba Toast Hawaii, ki je dobila ime po najljubših sendvičih članov Depeche Moda. The Client kmalu podpisuje pogodbo s Toast Hawaii na podoben način, kot Depeche Mode z Mute. Fletcher je poleg glasbenega talenta imel tudi jasne vizije glede projektov pri založbi, saj veliko poudarka je dajal pri racionalizaciji, ob tem pa dejal, da različne skupine pred izidom prvega albuma porabijo ogromno, pred tem pa sploh ne razmislijo kako kriti stroške, koliko jih bo in koliko zgoščenk se bo sploh prodalo. Zaradi tega, veliko bandov se razpade še pred izidom prevega albuma, torej po nekaj izdanih singlih. O problematiki današnjega množičnega kopiranja cd-jev in brezplačnega nalaganja glasbe preko internetnih portalov, Fletcher pravi: "Dejstvo, da je vedno več nalaganja in kopiranja tvojih cd-jev pomeni, da postajaš vedno bolj popularen. Vodstva založbo so o tej neustavljivi problematiki morala razmišljati še pred desetimi leti in ne danes, ko je že za vse prepozno ter se čuditi, kako si pri Napsterju in podobnih programih, kaj takega dovolijo."" Pred kratkim je Andy objavil, da je med vsakotedenskimi stotinami demo posnetkov, ki čakajo na njegovi mizi na poslušanje, našel enega obetavnega, skupine Legacy X. Najbrž še pred zaključkom leta 2

4 bo izšel prvi singl te skupine na založbi Toast Hawaii.

Andyjev urnik je zapolnjen ne samo z menadžerskimi in producentskimi obveznostmi, temveč tudi z didžejevskimi nastopi po Severni Ameriki in Evropi. Strast do didžejevstva ima že od tinejdžerskih let in pravi, da je nekoliko bolj zahtevno v primerjavi z nastopi z Depeche Modi, saj kot klaviaturist lahko narediš napake med nastopom in se ne bo toliko opazila, medtem pa so pri didžejevstvu še najmanjše napake zelo opazljive.

Dvanajsti album Depeche Modea lahko pričakujemo že naslednje leto, pred tem pa lahko uživamo ob skupnem druženju njihovega predstavnika Andyja Fletcherja, z ambasadinimi rezidenti na sobotnem večeru 11. septembra.

Avtor: Collective

Objavljeno: