»Ko ljudje zaslišijo ritem housa, se jim začne mešati. To je direktna plesna reakcija. Če ne znaš plesati na house, si verjetno mrtev.«
Član Dance Music Hall of Fame. Prvi, ki je leta 1997 prejel grammy-ja za najboljši remiks. Ko pomislimo na remikse in DJ-je, pomislimo nanj. In če bi želeli top listo najboljših klubov na svetu, potem povprašajte Frankie-ja, kje vse je vrtel in seznam klubov po približno takšen: The Warehouse, Paradise Garage, Sound Factory, Roxy, Gallery, Ministry of Sound, Pacha, End Up, itd.
Pravijo mu živa legenda, sliši pa tudi na ime the Godfather of House, čeprav se nanj, skromen kot je po naravi, ne obrača.
Rojen v južnem Bronxu, NY, leta 1955. Emšo, pri katerem laik privzdigne desno obrv, dokler se mu brez pretiravanja ne obelodani, da gre za pionirja house glasbe. Frankie še vedno vrti plate1
mesecev na leto. V glasbenem poslu je že več kot 3
let, to pa posledično vodi do tega, da ga skorajda ni več novinarskega vprašanja na katerega stari maček Frankie ne bi že neštetokrat odgovarjal. Zato so novinci pri njem precej previdni, saj se gospod Knuckles (upravičeno) začne sredi (ali pa tudi že na začetku) intervjuja hitro dolgočasiti.
Leta 1971 mu je v klubu Better Days dvakrat na teden DJ pult odstopal legendarni Tee Scott. Frankie se je v zgodovino housa zapisal daljnega leta 1977, ko je bil od samega začetka rezident in ustanovitelj kluba The Warehouse (Chicago). Če ste se kdaj vprašali odkod ime »house«, imate v prejšnjem stavku odgovor. »House Music« prihaja iz kluba Warehouse, kjer je Frankie pretežno temnopoltim gejevskim clubberjem v letih 1977 – 1983 rolal prve house iznajdbe v kombinaciji diska, funka in soula. Nekaj let kasneje pa so po klubu že odmevali ritmi (biti) miksani z disko klasikami, novim eurobeat popom in s sintetiziranimi biti (Kraftwerk, Telex). Toda legenda o hiši (house) ni bila zgolj – legenda. Warehouse ni imel značilnosti kluba, ampak hiše, kjer se je plesalo (alkoholnih pijač se recimo tam sploh ni točilo).
Frankie je zvoke housa dobesedno gradil (od tu izraz art of mixing) in ni čudno, da ga imajo mnogi poznavalci za pionirja housa (v svojih miksih je uporabljal celo posnetke govora Martina Luther Kinga, se vam kje svita, v čem je podobnost?). »Da bi obudil plesišče, sem moral rekonstruirati plošče, saj tisti čas ni bilo nobene nove plesne glasbe na tržišču. Zato sem vzel obstoječe komade, jim spremenil tempo, položil na njih različne bite tolkal in naredil glasbo bolj primerno za plesišče.«
Resni feni Frankie-ja Knucklesa ocenjujejo, da je ta legendarni DJ v svojih letih delovanja naredil preko 2
remiksov, čeprav pravi seznam ne obstaja (prave številke ne ve niti Frankie). Ustvaril je remikse najbolj svetlečih svetovnih imen glasbe, kot so Michael Jackson, Janet Jackson, Diana Ross, Toni Braxton, Luther Vandross, Pet Shop Boys, idr.
Poleg tega, da je Frankie Knuckles eden najbolj spoštovanih DJ-jev na svetu, je tudi eden od ustanoviteljev založbe Def Mix, založbe, ki so ji zapisana imena kot so David Morales, Satoshi Tomiie, Bobby D' Ambrosio.
Frankie o tem, kaj je dober remiks:
»Vsaka pesem si najprej zasluži razmislek. Prav tako je potrebno razmisliti o osebi, ki to pesem poje ali izvaja. Potem je potrebno primerno graditi: glasba ne more biti pomembnejša od pesmi, tvoja produkcija ne more biti pomembnejša od tistega, ki pesem poje. Oseba, ki poje, ima ključ do celotne produkcije pesmi. In če ne znaš delati znotraj tega ogrodja, potem je to, kar delaš, v resnici nekaj tvojega… Naloga tistega, ki pesem remiksa je, da zgradi idealne temelje za pesem, ne pa, da jo vzame ter popolnoma preobleče.«
In če že iz povedanega ni dovolj jasno, da gre za mednarodno zvezdo housa, pionirja DJ kulture in enega izmed ustanoviteljev house glasbe, še tale podatek: pred dvema letoma je Richard M. Daley, župan mesta Chicago razglasil 24. avgust za dan Frankie-ja Knucklesa (»Frankie Knuckles Day«), državni senator Barack Obama pa je z odlokom dal spremeniti ime ulice, kjer stoji nekdanji Warehouse v »Cesto Frankie-ja Knucklesa« (Frankie Knuckles Way).